Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

September 09
2021/ 13:00

Spektaklis „Ponas Tadas iš M3”

Vieną dieną, viename iš gyvenamųjų rajonų, tiesiai iš knygos pasirodo Ponas Tadas. Pirma gyventojai išsigąsta ir stengiasi atsikratyti įsibrovėlio. Pirma palaiko jį santechniku, vėliau pabėgusiu iš psichiatrinės ligoninės pamišėliu, kol galų gale susitaiko su jo buvimu. Šeima, kurią aplankė Mickevičiaus epopėjos herojus, tai Ewa ir Jacekas Soplicos bei jų dukra - būsima abiturientė Zofija. Šeimą dažnai lanko jų gan smalsi kaimynė - jauna našlė – Telimena Wiśniewska. Pono Tado viešnagė kelia Soplicų šeimai nemažai nepatogumų. Pirma jie bando slėpti nekviestą svečią, vėliau privalo atskleisti jo būvimą savo kaimynei Telimenai. O bėda tame, kad Ponas Tadas kalba tik eilėmis. Bandymai išmokyti jį kalbėti "proza", t.y. normalia žmonių kalba, nepasiekia rezultato. Ponas Tadas, nepaisant savo apsilankymu sukeltų vargų, padeda Soplicų šeimai vėl atrasti meilę - kaip tikras romantinis herojus. Kaip patriotas, pasakoja Lenkijos himno istoriją ir sunkumus kelyje į nepriklausomybę... Epopėjos magija nesitraukia ir netrukus įkandin Pono Tado pasirodo XIX a. Telimena bei Zofija. Į istoriją įsitraukia Zenonas - tikras santechnikas, kuris taip pat jungia praeitį su dabartimi. Nepaisant kaimynės Telimenos pastangų apsunkinti ir taip nelengvą Soplicų šeimos kasdienybę, ši istorija visais atžvilgiais pasibaigia laimingai.

Autorius: Jan Jakub Należyty

Režisierius: Jarosław Witaszczyk

Scenografija ir kostiumai: Małgorzata Żukrowska -Należyty

Vaidina: Natalia Pietrasz, Agata Darnowska, Ewa Romaniak, Jan Mancewicz, Marcin Zarzeczny

Pakvietimas užsiregistravus - > el. paštu: info@polskidom.lt

Projektas finansuojamas Ministro Pirmininko kanceliarijos lėšomis kaip paramos Polonijai ir lenkams užsienyje viešosios programos dalis.

Leidinys išreiškia tik autorių požiūrį ir negali būti tapatinamas su oficialia Ministro Pirmininko kanceliarijos pozicija.