Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Vilniaus lenkų kultūros namai

2001 metų vasario 2 d. savo veiklą pradėjo „Vilniaus lenkų kultūros namai“, jie yra Labdaros ir paramos fondo „Vilniaus lenkų kultūros namai“ nuosavybė. Fondas įkurtas Lenkijos Respublikos Senato sprendimu, kurio steigėjai – Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus miesto skyrius ir draugija „Wspólnota Polska“.

Vienos didžiausių lenkų institucijų Lietuvoje tikslas – lenkų bendruomenės kultūrinio gyvenimo organizavimas. Prioritetinės VLKN veiklos kryptys – kultūrinis švietimas, lenkų literatūros ir meno propagavimas tarp Vilniaus krašto gyventojų, lokalios meninės ir kultūrinės veiklos rėmimas. Kitas svarbus šios įstaigos uždavinys – regioninių tradicijų, folkloro kultivavimas, vertybių, kurios per amžius formavo Vilniaus krašto lenkų tautinę savimonę, puoselėjimas.

Šie tikslai yra realizuojami bendradarbiaujant su daugelio visuomeninių organizacijų, kurių būstinės yra VLKN patalpose, dėka. Šiuo metu Lenkų kultūros namuose veikia daugiau kaip 30 visuomeninių organizacijų.

Untitled-1

Savo pagrindinę misiją Vilniaus lenkų kultūros namai realizuoja, pasitelkdami įvairias kultūrinės ir šviečiamosios veiklos formas. Siūlome platų nuolatinių bei proginių renginių spektrą. Organizuojame koncertus (klasikinius, folklorinius, roko muzikos ir kt.), poezijos vakarus, meninius susitikimus, šiuolaikinio, liaudies ir kt. meno parodas, spektaklius, populiariojo mokslo paskaitas, lenkų knygų muges, diskotekas, demonstruojame filmus ir pan. Tradiciškai minimos lenkų nacionalinės ir kalendorinės šventės, pvz. Andžejki, Vaikų gynimo diena, Mokytojų diena, organizuojamos Naujųjų metų, Užgavėnių šventės.

Lenkų kultūros namuose veikia meno būreliai jaunimui ir vaikams.

 

 

Moda młodzieżowa w atrakcyjnych cenach? Znajdź aktualne Sinsay kody rabatowe dzięki naszym poleceniom na https://www.dziennik.pl/kody-rabatowe/sinsay.