Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

March 27
2018/ 17:00

Istorijos sustojimas

Kviečiame į knygos Ta mūsų laisvė. Istoriniai straipsniai ir susitikimą su autoriumi Dariušu Jarosinskiu.

Ši knyga yra daugiau nei šešiasdešimties straipsnių ir esė rinkinių apie Lenkijos karių likimą ir jų kova su komunistinę diktatūrą. Kai kurios istorijos yra susijusios ir gerai žinomos, o apie kai kurios didvyrius žmonės sužinos tik dabar. Autorius stengėsi pasiekti paskutinius gyvus Prakeiktuosius Karius, o jų santykiai pagal turimas galimybes patikrinti ir papildyti archyviniais šaltiniais ir istoriniais straipsniais. Kai kurių karių gymynistės yra susijusios su Vilniaus regiono gyventojais.

Kai kurie straipsniai skirti mažai žinomiems arba visiškai nežinomoms jaunimo antikomunistinėm grupuotėm, kurios pradėjo veikti netrukus po karo pabaigos ir dvidešimto amžiaus septintajame dešimtmetyje. Visi jie aiškiai pratęsė Prakeiktųjų Karių ideologiją. Visi šios knygos didvyrius – daugiau arba mažiau žinomus – apjungė svajonė apie laisva Lenkiją, nei vienas iš jų nesitaikė ir neliko abejingu kovai prie komunistinį blogį, už kuria reikėjo sumokėti aukšta kainą.

Dariušas Jarosinskis dvidešimto amžiaus 80 metais buvo antikomunistinės opozicijos narių ir slaptojo žurnalo „Mragovo Aidas“ redaktoriumi. Už savo veiklą, kuri buvo užslopinta komunistų buvo atleistas iš savo pareigų ir autoriui buvo uždrausta vykdyti jo pareigas. Po 1989 tapo pirmuoju nekomunistiniu Mragovo meru. Buvo pagrindiniu žurnalo Debatai redaktoriumi. Kas mėnesį leidžiamo žurnalo Olštyne. Taip pat, Dariušas Jarosinskis yra straipsnių kurie buvo publikuojami „Lenkijos Laikraštyje“ ir Nepriklausomam lenkų laikraštyje „Naujoji Šalis“ autorius.

 

Susitikimas vyks lenkų kalba, salėje 305