Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

January 28
2024/ 17:00

Choro „Allegrezza del Canto“ koncertas

Choras "Allegrezza del Canto" buvo įkurtas 2003 m. pačių choristų iniciatyva. Choro koncertai sukuria nepakartojamą šeimyninę atmosferą. Tinkamai parinkti kūriniai ir sumažintas atstumas tarp atlikėjų ir klausytojų padeda pasinerti į klasikinės muzikos pasaulį, todėl menas tampa įtikinamas, iškalbingas ir, svarbiausia, gilina, keičia ir taiso tikrovę.

Allegrezza del Canto italų kalba reiškia dainavimo džiaugsmą. Choras yra visiškai mėgėjiškas kolektyvas. Nors jis pradeda nuo skirtingų muzikalumo lygių, visi jie siekia vieno tikslo: kad dainavimas teiktų džiaugsmą ir malonumą ne tik atlikėjams, bet ir klausytojams.

Repertuare - klasikinės muzikos kūriniai, senosios bažnytinės giesmės, patriotinės dainos, šiuolaikinės folkloro įkvėptos dainos, giesmės, taip pat populiarioji muzika. Ypatinga vieta skiriama ansambliui parašytiems kūriniams, atsižvelgiant į jo specifiką ir didelį poreikį palaikyti glaudų ryšį su klausytojais.

Choras turėjo galimybę dainuoti prestižinėse vietose. Keletas pastarųjų metų pavyzdžių: Juzefo Pilsudskio muziejus Sulejóweke, Dievo Išminties bažnyčia Varšuvoje, Lenkijos žurnalistų asociacija Varšuvoje, Dominikonų bažnyčia Varšuvoje, Dievo Apvaizdos bažnyčia Varšuvoje-Vesievoje, žinoma dėl Jerzy Nowosielskio freskų, Nacionalinė biblioteka, Varšuvos sukilimo muziejus, Dievo Apvaizdos šventykla ir Šv. Išskirtinis choro gyvenimo įvykis buvo pasirodymas Nacionalinėje filharmonijoje kartu su Ščecino technologijos universiteto akademiniu choru.

Choras dalyvauja festivaliuose ir konkursuose, tarp jų - Ščecino festivalyje "Sacrum non Profanum" ir Stačiatikių muzikos festivalyje Hajnuvkoje. Choras "Allegrezza del Canto" yra pelnęs ne vieną apdovanojimą (pvz. 2016 ir 2019 m. festivalio "Cantantes Lublinensis" bronzos ir sidabro medalius). Choras taip pat yra koncertavęs užsienyje, įskaitant Berlyną ir Lvovą.

Vis dėlto choristai daug džiaugsmo ir energijos semiasi iš koncertų ne tokiose prestižinėse vietose, tačiau leidžiančių užmegzti artimą, tiesioginį ryšį su klausytojais. Jie nuolat lankosi slaugos namuose, hospisuose ir mokyklose. Čia jie užmezga glaudžiausią ryšį su klausytojais ir jaučia, kad dainavimo džiaugsmas patenka į derlingą dirvą. Jiems ne mažiau svarbi ir labdara, todėl dainuodami jie dažnai remia vertingas iniciatyvas.

Nuo 2017 m. chorui "Allegrezza del Canto" vadovauja dirigentė Magdalena Trzcionkowska, baigusi Varšuvos Fryderyko Chopino muzikos universitetą. Ji yra balso mokytoja, dirigentė, vokalistė ir arfininkė. Jos specializacija - darbas nuo pat pradžių, ypač su žmonėmis, kurie nori dainuoti ar kalbėti, bet patiria nerimą ir stabdžius. Ji moko pasitikėti savo balsu, kvėpavimu ir kūnu bei kaip kūną paversti saugia vieta. Ji yra projekto "Mokslas muzikai" narė, kuriame įgyja ir kuria unikalias tarpdisciplinines mokymo priemones darbui su muzikantais. Ji veda tobulinimosi seminarus, dirigentų konsultacijas ir balso emisijos mokymus vokaliniams ansambliams.

Įėjimas su pakvietimais.

Pakvietimus galima atsiimti VLKN: 203 kabinete ir registratūroje.