Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

March 05
2018/ 17:00

Filmas „Hanna Stružanowska – Balsienė“

Kviečiame į filmą „Hanna Stružanowska-Balsienė“. Filmas yra ciklo „Vilniečiai“ dalis.  Kiekvienas šio ciklo filmų-portretų herojus pasakoja savo Vilniaus istoriją, autentišką, matytą jo akimis, neatskiriamą nuo jo gyvenimo, galų gale ir jo kuriama.

Tokia ir Hanna Stružanowska, nuo prieškario iki dabar gyvenanti dar senelio statytame name Nemenčinės plente.  Jos gyvenimas tipiškas tai prieškario lenkų kartai, kuri brendo jau naujoje pokario Lietuvos politinėje aplinkoje, Ponia Hanna viena iš pirmųjų 5-tos lenkų mokyklos laidų absolvenčių, visą profesinį akušerės gyvenimą praleidusi seniausioje Vilniaus I-oje ligoninėje prie Jokūbo bažnyčios, kur dar dirbo jos senelis. Ponia Hanna ne tik 80-ties metų Vilniaus istorijos atspindis, pasakojanti savo mokyklos, savo ligoninės, savo gyvenimo istoriją, bet iki šiol aktyviai dalyvauja lenkų bendruomenės veikloje.

 

Filmas bus rodomas lietuvių kalba.

Įėjimas nemokamas.