Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

November 14
2019/ 10:00

VII Lenkų kultūros dienos Vilniuje

Programa:

2019 XI 14 10:00 ir 18:00 - Vaikų spektaklis “Akademia Pana Kleksa” . Teatras „Maska” (Lenkija).
Šeimos spektaklis, pasakojantis apie nuostabią Ambrožo Klekso mokyklą, kurioje mokymasis yra malonumas
ir nuostabus nuotykis. Spalvingas ir šokantis miuziklas bus nepamirštama kelionė į vaizduotės pasaulį...
Bilietų kaina - 3 Eur, įsigyti galima Lenkų kultūros namuose, 203 kab.


2019 XI 15
18:30 –VII Lenkų kultūros dienų Vilniuje atidarymas
Koncertas „Šventasis iš Vadovic - Jonas Paulius II“.
„Šventasis iš Vadovic - Jonas Paulius II“ sukūrė Nacionalinis kultūros centras kartu su Fondu „Pełni kultury“. Premjera šio koncerto įvyko Krokuvos Operoje ir Vadovicuose, miesto aikštėje.
Koncerto programoje bus 13 kūrynių, kurių tekstus parašė puikus Krokuvos poetas Michał Zabłocki. Pripažintus vokalistus ir Lenkijos scenos aktorius lydės orkestras, diriguojamas Miłoszo Woško, o muziką paršė puikūs kompozitoriai, vadovaujami Andrzejaus Zielińskio, žinomo iš grupės „Skaldowie“.
Įėjimas su pakvietimais, kuriuos galima atsiimti lenkų kultūros namuose, 203 kab.


2019 XI 16
10:00 – ekskursija „Z przeszłości dzielnicy Nowe Miasto”
Kelionės tikslas - „pasinerti“ į miesto praeitį. Gido pasakojimas (Waldemar Wołkanowski) bus pagrįstas moksliniu pagrindu, remiantis šaltiniais, kurie sujungiami į visumą, kad vėliau, kelionės metu, jį būtų galima atkurti, kad dalyviai ne tik išmoktų kuo daugiau, bet ir pajustų praeities atmosferą.
Būtina registracija

 

14:00 – Meduolių dirbtuvės „Serca piernikowa daja, bo na inna mnie nie staja“

Kviečiame visus į gardžiąją meduolių šalį. Šioje kvapnioje kelionėje sužinosite apie meduolių kelią nuo neatmenamų laikų iki dabarties, apie Vilniaus krašto meduolių tradicijas, sužinosite apie tešlos bei glajaus gaminimo subtilybes, išbandysite savo jėgas meduolių puošime ir namo grįšite su savo išpuoštais meduoliais.

Antanas Astrauskas istorinės virtuvės tyrinėtojas, knygų autorius, Vilniaus universiteto dėstytojas, istorikas. 

Ana ir Alvydas Griškevičiai puoselėja senas Vilniaus krašto tradicijas meduolių ir ,,piernikų‘‘ kepime. Alvydas iš savo mamos perėmė senas šių gaminių receptūras, kurias ji sužinojo iš savo prosenelių. Norėdami išsaugoti šią gražią kepimo tradiciją Ana ir Alvydas įtraukia į gamybos procesą ir savo vaikus – Emiliją ir Petrą.

Elżbieta Monkiewicz, kulinarinio žurnalo „Verdu ir kepu“ vyr. redaktorė, kulinarinių knygų autorė ir bendraautorė, kulinarijos žurnalistė, kulinarinių publikacijų Lietuvoje ir užsienio šalyse autorė.

Dirbtuvių rėmėjas - DanSukker

Būtina registracija

 

17:00 – geriausi trumpametražiniai lenkiški filmai festivalio „Grand Off”.
„Grand OFF“ festivalis yra pati svarbiausia nepriklausomą kiną skatinanti iniciatyva Lenkijoje ir viena iš svarbiausių tokių iniciatyvų pasaulyje. Per 7-ąsias lenkų kultūros dienas Vilniuje bus rodomi geriausi 2014–2018 metų lenkų kūriniai.
Įėimas tik su pakvietimais, kuriuos galima atsiimti Lenkų kultūros namuose, 203 kab.


2019 XI 17
10:00 – ekskursija „Z przeszłości dzielnicy Nowe Miasto”
Kelionės tikslas - „pasinerti“ į miesto praeitį. Gido pasakojimas (Waldemar Wołkanowski) bus pagrįstas moksliniu pagrindu, remiantis šaltiniais, kurie sujungiami į visumą, kad vėliau, kelionės metu, jį būtų galima atkurti, kad dalyviai ne tik išmoktų kuo daugiau, bet ir pajustų praeities atmosferą.
Būtina registracija

 

18:00 – grupės „Mikromusic“ koncertas
Mikromusic z Dolnej Półki yra visiškai nauja, akustinė grupės versija. Siekiant atskleisti nekasdienį skambėsį siekė neįprastų instrumentų. Ko nesugegėjo padaryti patys, nupirko pas vietinius
amatininkus arba sendaikčių turguje. Koncerto metų galėsite išgirsti tokius instrumentus kaip gitaros pagamintos iš cigarų dėžučių ar šunų dubenėlių, vestuvių akordeoną, baritono sakshorną,
bosinę fleitą ar turkišką saz. Taip pat bus daugiau dainuojama balsu. „Mikromusic“ yra lenkų grupė, grojanti muziką, vadinamą avant pop arba pop art. Jų kūryboje galite išgirsti įkvėpimo iš slavų folkloro, džiazo, roko ir elektronikos. 

Įėimas tik su pakvietimais, kuriuos galima atsiimti Lenkų kultūros namuose, 203 kab

 

Projektas finansuojamas SWP iš pagal Lenkijos Respublikos Senato globos programą Polonijai ir lenkams užsienyje gautų lėšų.