Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

November 16
2018/ 18:30

VI Lenkų kultūros dienos Vilniuje

Festivalio „VI Lenkų kultūros dienos Vilniuje“ programoje: Nepriklausomybės koncertas, spektaklis vaikams, orientacinis žaidimas „Atrask Vilnių“, senosios lenkiškos virtuvės pristatymas, elektroninės ir alternatyviosios muzikos koncertas bei Karališkoji Lenkijos Opera.

 

PROGRAMA

2018 XI 16

18:30 - Nepriklausomybės koncertas „Už mūsų ir jūsų laisvę”

Nepriklausomybės koncertas „Už mūsų ir jūsų laisvę ” Vilniuje yra tarptautinio koncertinio turo Lenkija – Lietuva – Latvija – Estija – Australija dalis. Jo tema yra lenkų tarnyba okupuotoje šalyje bei jų kova už Lenkijos nepriklausomybę ir kitų tautų laisvę.

Per dvidešimt metų darbo Nepriklausomybės koncerto kūrėjai susikūrė savo muzikinį stilių, kurį pavadino hibridine muzika. Susijungia jame senų himnų ir dainų skambesys su šiuolaikinėmis aranžuotėmis bei instrumentinėmis kompozicijomis, naudojančiomis klasikinės, etninės ir elektroninės muzikos, džiazo, roko, regio, bliuzo, techno, house muzikos, dainuojamosios poezijos elementus. Šiose kompozicijose taip pat yra naudojami archyviniai įrašai bei gamtos garsai. 

Nepriklausomybės koncerto „Už mūsų ir jūsų laisvę” repertuaras susideda iš lenkiškų himnų, karinių dainų ir bardų dainų hibridinių aranžuočių

 

17 XI 2018 

12:00 – Orientacinis žaidimas  “Atrask Vilnių” 

Privaloma registracija 

Dalyvauti galima komandomis, kurios turi susidėti iš 4-5 žmonių. Geriausios komandos bus apdovanotos !

Tomas Venclova kažkada pasakė, kad Vilnius yra ekscentriškas, keistas, magiškas, mitinis miestas, kuris inspiruoja poezijos kūrimui. Šis miestas tikrai yra vienas iš įdomesnių rytų Europoje. Vilnius visada žavėjo savo įvairove. Lietuviams tai miestas, kurį susapnavo Gediminas, lenkams – Didžiosios Kunigaikštystės sostinė, žydai Vilnių mato, kaip šiaurės Jeruzalę. Žaidimo metu nepamiršime taip pat apie čia gyvenančius ukrainiečius, gūdus ar rusus. Visi po savęs paliko pėdsakus. Ar esate pasiruošę juos atrasti?  

 

17 XI 2018 

16:00 – Senosios lenkiškos virtuvės pristatymas. Pultusko pilies virtuvė.

Privaloma registracija

 

2018 XI 17

19:00 - Koncertas #Paviljonas --> Bitowt // Will’n’ska // Hidden Valley Crew 

Paviljonas, Pylimo g. 21b. Įėjimas nemokamas

Bitowt - elektro - akustinės muzikos prodiuserė, kuri trina ribas tarp sąvokų muzikos, garso ir triukšmo. Akcentas kūryboje dažniausiai yra kalboje ir žodžiuose, kurie yra garso šaltiniu. Šiuolaikišku būdu jungiasi čia elektroninė muzika su lokaliais aplinkos įrašais.

Will‘n‘ska tai multikultūrinė grupė, kuri groja: ska, punk, reggae. Dainuoja įvairiomis kalbomis: lenkiškai, rusiškai, lietuviškai ir baltarusiškai. Lietuvos scenoje juos pažįstame jau 5 metus. 2017 metais išleido savo pirmą lenkiškai - lietuvišką albumą "1A", kurį pristatė ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje.

Hidden Valley - pilni beprotiško kuro, kurio užteks tam, kad išjudint visą šokių aikštelę, bei pasiekti balansą tarp yin ir yang. Disco, house, techno ritmai ir ne tik... 

2018 XI 18

13:00 ir 16:00 - Spektaklis vaikams „Bjaurusis ančiukas”. Palenkės opera ir filharmonia Balstogėje.

„Bjaurusis ančiukas” tai naujoviška pasaka apie žmogaus moralę, mokanti gyvenimo tiesų bei skatinanti mažą vaiką tapti dideliu. Spektaklis yra interaktyvus, kuris moko dainuoti, klausyti muzikos ir gerai leisti laiką būryje draugų. Spektaklio metu sužinosime ką reiškia žodis tolerancija, kito žmogaus gerbimas, altruizmas, draugystė ir meilė.

Vaikų reakcijos žiūrint spektaklį yra nepakartojamos. Jie gyvai dalyvauja spektaklyje, dainuoja dainas kartu su aktoriais ir po spektaklio dar ilgai yra kupini įspūdžių. 

Įėjimas - 3 EUR, bilietai parduodami VLKN, kab. 203

 

2018 XI 18

17:00 - Spektaklis „Dziady - Widma“. Lenkijos karališkoji opera. 

"Dziady - Widma" tai dramos spektaklis su tekstu iš II-osios A. Mickevičiaus Vėlinių dalies. Vėlių muzika St. Moniuškos, inscenizavo bei režisavo Ryszard Peryta.
Į sceną žengs nuostabūs solistai: Adam Kruszewski - burtininko vaidmenyje, Witold Żołądkiewicz vaidins vėlę, o Julita Mirosławska pamatysime merginos vaidmenyje. Šalia šių atlikėjų išvysime chorą bei Lenkų karališkosios operos orkestrą, kuriam vadovauja Tadeusz Karolak.
Spektaklio metu atrasime pagrindinę mintį, kurią Mickevičius norėjo perduoti mums savo kūriniu. Būtent tos vertybės leidžia žmogui atrasti laimę. Pasirodymas primins mums, kad žmonijai būdingas ne tik kančios jausmas,bet ir užuojautos, gailestingumo bei meilės.


Muzikinis vadovavimas: TADEUSZ KAROLAK
Inscenizacija, scenografija, režisūra: RYSZARD PERYT
Kostiumai: MARLENA SKONECZKO

Šviesų režisūra: PAULINA GÓRAL
Multimedijų projekcijos: GRZEGORZ ROGALA, MAREK ZAMOJSKI
Režisieriaus asistentas: SŁAWOMIR JURCZAK
Choro paruošimas: BEATA HERMAN


Senasis aktorius: Ryszard Peryt
Burtininkas: Adam Kruszewski
Senolis: Sławomir Jurczak
Angeliukas: Józio Mikołaj Zgódka
Vėlė: Witold Żołądkiewicz
Pėlėda: Monika Szwajnos
Mergina: Julita Mirosławska

Choras ir Lenkijos karališkosios operos orkestras

Spektaklis trunka 1 val. 15 min. be pertraukos.

Įėjimas - 7 EUR, bilietai parduodami VLKN, kab. 203

 

Renginiai vyks lenkų kalba.

Projektas iš dalies finansuojamas Draugijos ”Wspólnota Polska” iš Lenkijos Respublikos Senato lėšų.