Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

October 09
2019/ 10:00

Spektaklis „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi?“

Naudodamiesi įvairiomis teatro priemonėmis (aktorių vaidinimu, multimedija, lėlėmis, daiktais, muzika), spektaklio kūrėjai kviečia žiūrovus į kelionė per laiką ir erdvę, nukelia juos į praėjusio amžiaus penktojo dešimtmečio laikus, į tamsų Antrojo pasaulinio karo laikotarpį. Kelias veda iš Lenkijos į Meksiką per Rusiją, Persiją ir Indiją. Kai kurios iš aplankytų vietų yra baisios, kitos – ypatingos. Spektaklio herojai yra brolis ir sesuo – Irena ir Jurgis, kuriems tik 10 ir 13 metų. Per karą jie praranda savo tėvynę ir šeimą, bet nepaisant sunkių patirčių Irenai ir Jurgiui pavyksta išgyventi, išsaugoti dvasios stiprybę ir norą gyventi.

Evos Piotrovskos režisuotas spektaklis „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi“ bus rodomas Lietuvoje vykdant projektą „Pėdsakai – tęsinys“. Projekto pavadinimas siejasi su spektaklio siužetu, kurį sudaro pasakojimas apie po sovietų invazijos į Lenkiją iš šalies ištremtų lenkų odisėją. Aplankysime kaimynus, kurių šalies istorijoje yra išlikę mūsų istorijos pėdsakai. Tuo pačiu mes norime palikti jiems ilgalaikių, šiuolaikinio lėlių teatro pėdsakų. Pirmą kartą spektaklis buvo parodytas 2018 metais Slovakijos, Čekijos ir Vengrijos lėlių teatruose.

 

Režisierė: Ewa Piotrowska

Scenografė: Edyta Rzewuska

Muzikos autorius: Gonzalo Macías

Vaizdo projekcijų autorė: Sara Ramos

 

Vaidina: Elżbieta Bieda, Malwina Czekaj, Izabela Zachowicz, Hanna Kider-Kiss, Andrzej Bocian, Marcin Marcinowicz, Piotr Michalski, Jan Plewako, Marek Zimakiewicz

Priešpremjerinis spektaklis Lenkijoje: 2014 m. birželio 28 d.

Spektaklis parengtas teatrui „Baj“ bendradarbiaujant su Meksikos valstybiniu dailės institutu (INBA – Instituto Nacional de Bellas Artes)

Žiūrovo amžius +12

Spektaklis vyks lenkų kalba, subtitrai - lietuvių kalba.

 

Evos Piotrovskos režisuotas spektaklis „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi“ yra rodomas Lietuvoje vykdant projektą „Pėdsakai – tęsinys”.

Projektas finansuojamas Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos lėšomis, skirtomis 2017-2022 metams daugiametės programos NEPRIKLAUSOMA vykdymui, pagal Adomo Mickevičiaus instituto rėmimo programą „Kultūriniai tiltai“.

 

2019 m. spalio 7 d., 10:00 ir 12:30 val.

Kauno valstybinis lėlių teatras

 

2019 m. spalio 9 d., 10:00 ir 14:00 val.

Vilniaus lenkų kultūros namai

 

Įėjimas su pakvietimais, pakvietimus galima atsiimti Vilniaus lenkų kultūros namuose, kab. 203