Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

August 02
2021/ 12:00

Pažink savo šalį

Kviečiame į pažintinių ir edukacinių ekskursijų "Pažink savo šalį" ciklą.

 

2021-08-21 (registracija nuo 2021-08-02, nėra laisvų vietų)

MILOŠO IR RADVILŲ TAKAIS

Šeteniai (Szetejnie)

1911 m. birželio 30 d. vietos dvare gimė Aleksandro Milošo ir Weronikos iš Kunatų pirmagimis.  Gyveno ten 1911-1913 ir 1918-1920 metais. Vaikystės metus lietuviškame vienkiemyje Nobelio premijos laureatas mini daugelyje savo kūrinių, pvz. „Isos slėnis“. 1999 m. restauruotame dvaro svirno pastate įrengta Česlovui Milošui skirta ekspozicija.

Apytalaukis (Opitołoki)

Česlavo Milošo krikšto ceremonija įvyko 1911 m. barokinėje Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, pastatytoje 1635 m. fundatoriaus grafo Petro Šiukštos.

Kėdainiai (Kiejdany)                    

Miestas siejamas su Česlovu Milošu, kuris jame ne sykį viešėjo, bei spalvinga ir kontroversiška Jonušo Radvilos asmenybe. Kadangi Radvilos rėmė reformaciją, Kėdainiai tapo svarbiausiu Lietuvoje šio judėjimo centru, ką pažymi nuostabi Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčia, kurioje ilsisi Lietuvos didieji etmonai Kristupas Radvila Perkūnas ir Jonušas Radvila bei jų šeimos nariai. 

Be to, Kėdainiai didžiuojasi stačiatikių bažnyčia, karmelitų vienuolyno ansambliu, Šv. Jurgio bažnyčia bei medine, barokine Šv. Juozapo bažnyčia. Prie žydų aikštės galima pamatyti sinagogas - pražuvusios Kėdainių žydų bendruomenės pėdsakus.

 

2021-08-28 (registracija nuo 2021-08-13, nėra laisvų vietų)

PILSUDSKIO KELIU

Bezdonys

1908 m. LSP kovinės organizacijos nariai, vadovaujami Juzefo Pilsudskio, Bezdonyse įvykdė sėkmingą rusų pašto traukinio puolimą, kurio metu pagrobė daugiau nei 800 tūkst. rublių, reikalingų lenkų kovinių dalinių formavimui.

Zalavas

Vieta, kurioje stovėjo Pilsudskių giminės dvaras. 1937 m. tuometinis Lenkijos Respublikos prezidentas dvaro pamatų vietoje pasodino ąžuoliuką.

Pavoverė

Šv. Kazimiero bažnyčia, kurioje buvo pakrikštytas Juzefas Klemensas Pilsudskis.

Pikeliškės

Pilsudskio dvaro sodyba, kurioje jis dažnai atostogaudavo kartu su žmona ir dukromis.

 

2021-09-11 (nėra laisvų vietų)

PANEMUNĖS PILYS lenkų mokyklų mokiniams

Palemono kalnas

Nemuno slėnyje iškilusi 30 metrų aukščio kalva. Archeologai mano, kad ši vietovė buvo gyvenama nuo V - XV a. Kalvos papėdėje kadaise buvo gyvenvietė. Manoma, kad pati kalva buvo pagoniškų apeigų vieta.

Vėliuona

Senasis piliakalnis vadinamas Gedimino piliakalniu ar Gedimino kapu. Piliakalnis supiltas ant aukštos kalvos (30 m.) ties Vėliuonėlės ir Nemuno santaka. Nuo piliakalnio viršūnės atsiveria nuostabi Nemuno slėnio panorama.

Vėliuona garsėja savo pilimi. Mediniai klasicistiniai rūmai yra vienas iš nedaugelio tokio tipo paveldo objektų Lietuvoje.

Raudonės pilis

XIII a. pabaigoje kunigaikštis Vytenis pastatė šioje vietoje medinę pilį, skirta saugoti apylinkes nuo kryžiuočių. Vietovė daug kartų keitė valdytojus, o pilis buvo taip pat ne kartą perstatyta, ką žymi dabartinio pastato klasicistiniai ir neogotikiniai bruožai. 1944 m. besitraukiantys vokiečiai susprogdino vieną bokštą, kuris buvo atstatytas po karo, o pilis tapo mokykla.

Panemunės pilis

Apgriauta kryžiuočių tvirtovė XVI a. - XVII a. buvo perstatyta į įspūdingus renesansinius rūmus su bokštais. Dar sykį perstatytas XVIII a. pastatas įgijo klasicizmo bruožus. Iki mūsų dienų išliko du korpusai su dviem bokštais. Be to, išliko gynybinių įtvirtinimų pėdsakai bei XVIII a. parkas.

 

2021-09-ą9 (registracija -> https://forms.gle/PMRcVCkfEf2RKdn58)

Išvykimas 9:00 iš Vilniaus lenkų kultūros namų.

PARIBIO KURORTAI

Druskininkai

Žavingas kurortinis miestelis šalia sienos su Baltarusija. Žinomas kaip vienas geriausių klimato ir balneologinių kurortų Europoje. Druskininkuose yra įvairaus druskingumo mineralinio vandens šaltiniai ir mineralinio purvo klodai, veikia 9 sanatorijos bei balneologijos centras.

Tai buvo mėgstamiausias J. Pilsudskio, E. Orzeszkowos, J.I. Kraszewskio ir daugelio kitų įžymybių kurortas.

Maršalo namo vieta.

Lankytojus traukia ne tik sanatorijos. Laiką galima leisti vaikštinėjant Nemuno krantais, keliaujant dviračiais, "skristi" virš miesto lynų keliu ar pramogauti vandens parke.

Birštonas

Viduramžiais Nemuno vingyje stovėjusi tvirtovė buvo puikia gynybine vieta ir, visų pirma, mėgstamiausia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių medžioklių teritorija. XIV a. Birštonas įgijo miesto teises. Kurorto statusą vietovė įgijo XIX a., kai čia buvo įrengtos mineralinio vandens gydyklos. Tarpukario metais Birštonas tapo svarbiausiu Lietuvos kurortu. Šiuo metu čia veikia sanatorijos, tai puiki poilsio ir sveikatinimosi vieta.

Projektas finansuojamas Ministro Pirmininko kanceliarijos lėšomis kaip konkurso „Polonija ir lenkai užsienyje 2021“ dalis. Projektas papildomai finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis. Konkurso pavadinimas: „Polonija ir lenkai užsienyje 2021“. Užduoties pavadinimas: pažintinės ir edukacinės kelionės į lenkų nacionalinės atminties vietas Lietuvoje. Finansavimas - 7 000 PLN. Bendra projekto vertė - 11 500 PLN.

Projektą remia Lenkijos respublikos ambasada Lietuvoje.