Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

September 16
2017/ 15:00

Prof. Jano Żaryno knygos „Lenkų atmintis. Apie istoriją ir istorijos politiką” pristatymas

Kviečiame į Prof. Jano Żaryno knygos „Lenkų atmintis. Apie istoriją ir istorijos politiką” pristatymą.
Rugsėjo 16 d., 15.00 val., Lenkų kultūros namai, salė nr. 305 (Naugarduko g. 76, Vilnius)

Viešnagės Lietuvoje, organizuojamos Lenkijos instituto Vilniuje ir dienraščio „Kurier Wileński” redakcijos, metu profesorius Jan Żaryn susitiks su lenkais ir pristatys jiems savo naujausią leidinį „Lenkų atmintis. Apie istoriją ir istorijos politiką” („Polska pamięć. O historii i polityce historycznej”), sudarytą iš pastaraisiais metais publikuotų Profesoriaus straipsnių. Jų temos – Katalikų bažnyčios istorija, tautinis ir krikščionių-demokratų judėjimas, LLR represinio aparato veikla, lenkų ir žydų santykiai. Savo tekstuose Jan Żaryn, taip pat ir aktyvus politikas, analizuoja Lenkijos istorijos politiką, ypač jos sąsajas su kaimynais – Rusija, Vokietija ir Ukraina. Jis nurodo klaidas ir nesėkmes, siūlo konkrečius veiksmus. Šio susitikimo tema bus ir Lietuvoje gyvenančių lenkų padėtis. Susitikimas bus rengiamas 100-jų Lenkijos nepriklausomybės atgavimo metinių proga.

Susitikimas vyks lenkų kalba. Įėjimas nemokamas.

Organizatoriai: Lenkijos Institutas Vilniuje, „Kurier Wileński” redakcija, Lenkų kultūros namai Vilniuje

 

Prof. Jan Żaryn yra istorikas besispecializuojantis šiuolaikinės Lenkijos tyrimuose. Yra ilgametis Varšuvos ir Kardinolo Stefano Wyszyńskio universitetų dėstytojas, daugybės knygų ir spaudos publikacijų autorius, visuomenės veikėjas. Buvo vienas iš Katalikiškojo auklėtojų susivienijimo ir „Pamirštų kareivių“ fondo kūrėjų, Tautos atminties instituto darbuotoju ir švietėjiško susivienijimo „Polska Jest Najważniejsza“ (liet. Lenkija yra svarbiausia) vadovu. Jo knyga „Polska pamięć. O historii i polityce historycznej” (liet. Lenkiška atmintis. Apie istoriją ir istorijos politiką), išleista 2016 m. yra vienas iš svarbiausių veikalą apie Lenkijos istorijos politikos analizę ir kūrimą. Šiuo metu eina Lenkijos Respublikos senatoriaus pareigas ir taip pat yra žurnalo „wSieci Historii“ redaktoriumi.

Fot. Andrzej Wiktor