Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

May 24
2016/ 13:00

Emigracinių Filmų Festivalis

Programoje: Naujoji lenkų užsienyje karta, lenkai visame pasaulyje, kitoks požiūris ir Emigros laimėtojai - 2 premjeros!  

2016 m. gegužės 24-25 d. (didžioji salė)

Įėjimas nemokamas

 

2016-05-24 13.00 val.

JAUNOJI EMIGRA

Naujoji lenkų užsienyje karta 

 

„PLT karta“

Realizacija - Romuald Mieczkowski

Lenkija – Lietuva 2013, 25 min

Pagrindiniai filmo herojai – Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos mokiniai, Vilniaus Valkatų Klubo nariai bei Rob B Colton, nes visus juos jungia muzika.

PLT karta tai filmų serijos tęsinys apie tai, kas vyksta jaunųjų lenkų gimusių už šalies ribų Rytuose ir Vakaruose galvose ir dūšiose.

 

„Emigracijos vaikai“ / „Migrationskinder“

Režisierė - Agata Lewandowski, Lenkija – Vokietija 2012, 25 min.

Emigracijos vaikai? Jaunoji Lenkija? Jaunieji lenkai Vokietijoje?

Kaip apibūdinti jaunąją lenkų kartą Vokietijoje? Į šį klausimą bandys atsakyti Agatos Lewandowski dokumentinis filmas apie 5 berlino lenkus paauglius. Zuza, Iga, Max, Łukasz i Mateusz bandys patys atsakyti sau į klausimą – kas jie?

 

„Nenorime karo – norime taikos“

Režisierė - Ela Lewak, Ukraina 2015

Tai filmas apie skirtingų tautybių žmones gyvenančius Ukrainoje. 2014 m. liepą Susivienijimo centre įvyko jaunimo seminaras „Arka“. Susirinko įv. tautybių jaunimas iš visos Ukrainos (ukrainiečiai, lenkai, žydai ir krymo totoriai).

Susitikimas su filno kūrėjais ir herojais – „Kurier Galicejski“ redakcijos atstovai iš Lvovo - Eugeniusz Sało ir Ela Lewak (TVP Polonia).

 

2016-05-24 18.30 val.

EMIGROS LAIMĖTOJAI

Naujausioji dokumentinė kūrybos PREMJERA apie jaunuosius lenkus gyvenančius Ukrainoje čia ir dabar".

PL Ukrainoje - realizacija – Kurier Galicyjski redakcija iš Lvovo – Eugeniusz Sało, Aleksander Kuśnierz, Mirosław Rowicki; bendradarbiavo Agata Lewandowski ir Grzegorz Faster, Lenkija-Ukraina 2015, 30 min.

 

PREMJERA „Paslaptingas sąjungininkas“

Režisierius - Piotr Fudakowski, Didžioji Britanija/Lenkija, 2015, 103 min. 

Nufilmavo Piotr Fudakowski, lenkų kilmės režisierius gimęs Didžiojoje Britanijoje, 2005 m. oskaro laimėtojas, pagal Józefo Konrado Korzeniowski pasakojimus.

 

2016-05-25 17.00 val.

„Taip toli, taip arti“

Dokumentinis filmas

Režisierė: Anna Kuśmierczyk

Produkcija: Lenkija

Gamybos metai: 2014

Spalvotas, 47 min

Filmo herojai gyvena: Lenkijoje, Rusijoje, Izraelyje ir Didžiojoje Britanijoje. Visų jų likimai buvo pažymėti Antrojo pasaulinio karo, per deportaciją ir artimųjų netektį.

 

LENKAI VISAME PASAULYJE 

 PL–DE

„Tai Lenkija“

Režisierius - Filip Jacobson, Jutta Riedel, Angelika Herta, Mirek Balonis, Vokietija 2015, 20 min. – nauja dokumentinio filmo rūšis – MOCUMENTARY

Tai labai retos rūšies filmas, kuris parodijos forma parodo išgalvotą istoriją, tuo pačiu suteikiant klaidingą įspūdį.

 

PL-GB

"Made in Poland – Nepaprasti Emigrantai"

Režisierius - Witalis Szumiło Kulczycki, Lenkija – Didžioji Britanija 2012, 41 min.

Filmo herojai yra jauni žmonės, lenkų emigrantai gyvenantys Didžiojoje Britanijoje ir Škotijoje. Jų aistra, atitrūkimas nuo „pilkos kasdienybės“ yra pasivažinėjimas riedučiais.

 

PL-JAV

"Yellow Pages"

Realizacija - Bożena Mieżonis, Piotr Latałło; Lenkija – JAV 2013; TVPolish Chicago; 25 min

Yellow pages – išvertus „geltonieji puslapiai“ arba telefonų knyga, bet tai nėra paprasta telefonų knyga, paimanti beveik 3 milijonus Čikagos gyventojų, tai lenkų, gyvenančių šiame mieste, telefonų knyga.

 

 PL-NOR

"Nacionalinis Kidnaping"

Režisierė - Agnieszka Bandoła, Norvegija 2015, 20 min

Istorija apie lenkų šeimą, gyvenančią Norvegijoje, kuriai norvegų specialiosios tarnybos pažeidžiant įstatymus atėmė vaikus – septynerių metų dukterį ir pusantrų metų sūnų.

 

KITOKS POŽIŪRIS

„Tarp pasaulių“

Režisierė - Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, Lenkija - Kanada, 2014, 30 min.

Inuitų iš Šiaurės Kanados savižudybių rodiklis yra didžiausias pasaulyje. Dažniausiai žudosi jauni žmonės. Kadangi Arktikoje neauga medžiai, dauguma jų pasikorė spintose. Tai pasakojimas apie neįprastą vietą, kur susilieja praeitis ir dabartis, dvasinis pasaulis ir materialus.

 

 „O dieve kur tai?!“

Režisierė - Anahita Rezaei, Lenkija - Iranas, 2015, 13:35 min.

Iš pradžių filmas turėjo būti apie mitų ir stereotipų panaikinimą XXI a. pasaulyje, kuriame jie siejami su negatyvu, įvairiais konfliktais.

Filmas yra apie režisierę supančią kasdienybę, kuri sukuria dvilypį įvaizdį.

 

IŠSKIRTNĖS AMSENYBĖS

"Mano magiškos vietovės. Sentimentalus Zbigniew Chrzanowski žygis"

Režisierė - Anna Gordijewska, realizacija "Kurier Galicyjski" Ukraina 2015, 30 min.

Kartu su Zbigniew Chrzanowski – aktoriumi, režisieriumi, Lvovo lenkų liaudies teatro direktoriumi – aplankysime vietoves susijusias su lenkiškos scenos Lvove įkūrimu ir veiklos istorija.

 

 www.emigra.com.pl