Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

kovo 17
2019/ 16:00

„APIE BLOGĄJĮ“ interaktyvusis mokslinis šou vaikams ir jų tėveliams

Kokia yra mūsų virškinimo sistema? Kiek kenksmingi yra mėsainiai ir gazuoti gėrimai? Paskaita „Apie blogąjį“- tai paprasti ir vaizdiniai atsakymai į visus klausimus, susijusius su greituoju maistu ir blogaisiais įpročiais. Kiek reikia išgerti „Coca-colos“, kad susirgtumėte cukriniu diabetu? Kiek mėsainių reikia suvalgyti per dieną, kad nutuktumėte? Kiek druskos reikia dėti į maistą, kad jis taptų baltaisiais nuodais? Kiek cigarečių reikia surūkyti, kad mirtumėte nuo plaučių vėžio? Bet svarbiausia yra tai, kiek mokslinės tiesos visuose šiuose gasdinimuose? Apie tai ir dar daug apie ką kovo 17 d. Vilniaus lenkų kultūros namų didžiojoje salėje vaizdingai ir prieinamai papasakos biologas ir mokslinis žurnalistas Ilja Kolmanovskis interaktyviosios paskaitos „Apie blogį“ vaikams ir suaugusiems metu.

Suaugusieji dažnai sako tėvams, kad greito maisto produktai, saldieji gėrimai, cigaretės ir alkoholis yra blogai, bet negali paaiškinti, kodėl. Biologas Ilja Kolmanovskis, naudodamasis įvairiu rekvizitu, parodys ir paprasta kalba paaiškins, kaip atskirti mitus nuo tiesos. Jokių pamokslų! Po paskaitos kiekvienas vaikas pats galės nuspręsti, kaip naudotis gautąja informacija.

Ilja Kolmanovskis: „Nenoriu nieko gąsdinti, noriu išmokyti vaikus įjungti smegenis. Išmokyti juos atskirti mokslinę informaciją, atskirti mitus nuo tiesos. Pavyzdžiui, cukrus savaime nėra nuodai, kaip dažnai yra kalbama apie jį, tačiau jame labai daug kalorijų. Be to, labai įdomu yra pažiūrėti, kiek cukraus yra „Coca-colos“ butelyje, mes pasversime tai ant svarstyklių ir nuspręsime, ar norime vartoti tiek cukraus per dieną“. Ilja Kolmanovskis - biologijos mokslų kandidatas, Maskvos politechnikos muziejaus biologijos
laboratorijos vedėjas, nuolat veda paskaitas, mokslinius šou ir kursus biologijos temomis moksleiviams lektoriume „Tiesioginė kalba“. Jo paskaitos dažnai yra vadinamos interaktyviaisiais moksliniais šou- juk maži ir dideli žiūrovai aktyviai dalyvauja juose. Originalus medžiagos pateikimas, ryškus palyginimai, bandymai ir eksperimentai daro sudėtingus mūsų organizmo procesus paprastais ir suprantamais net 7-mečiams vaikams, nekalbant apie vyresniuosius ir jų tėvus.

Šou yra skirtas vaikams nuo 7 metų amžiaus. Vaikui ir suaugusiajam reikia atskirų bilietų.
Parduodami šeimyniniai bilietai, 3 vienetai už 2 bilietų kainą.
Trukmė: 1,20 val. be pertraukos.

Bilietų kaina: nuo 15 iki 30 eurų.
Informacija yra teikiama tel. 8 64 88 33 57