Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

December 03
2019/ 19:00

Spektaklis „Vilniaus Halka“

„Vilniaus Halka“ – Varšuvos kamerinės operos gastrolinis spektaklis (lenkų kalba su lietuviškais ir angliškais titrais).

Gruodžio 3 d. 19 val. Lietuvos rusų dramos teatre.

 

Stanislavo Moniuškos „Halka“ – tai be jokių abejonių populiariausia opera Lenkijoje. Romantinis pasakojimas apie nelaimingą meilę, pamišimą ir pasmerkimą pavergė viso pasaulio melomanų širdis. Tačiau ne visiems žinoma, kad operų afišose dažniausiai matoma varšuvietiškoji „Halkos“ versija buvo sukurta praėjus dešimtmečiui nuo 1848 m. įvykusios „Vilniaus Halkos“ premjeros. Naujai atrandamą vilnietiškąją versiją derėtų vertinti ne tik kaip tam tikrą įdomybę, bet visų pirma kaip vientisą meninį kūrinį, palikusį neišdildomą visuomeninį pėdsaką.

Varšuvos kamerinės operos užsakymu, „Vilniaus Halka“ sugrįžta į teatro afišas naujai inscenizuota Maciejaus Prochaskos. Muzikinė rekonstrukcija istoriniams instrumentams atlikta su didžiausia pagarba kompozitoriaus stiliui ir pilnai išlaiko originalaus 1848 m. kūrinio garsinę medžiagą. Veikalą atliks puikūs su Varšuvos kamerine opera bendradarbiaujantys solistai, pritariant Musicae Antiquae Collegium Varsoviense orkestrui.

Kviečiame į nepaprastą spektaklį, kuris puikių menininkų pastangomis sugrąžins prie kūrinio pirminio atlikimo varianto. Tai išties neeilinis įvykis, jungiantis tradiciją su dabartimi, mat Moniuškos opera nepraranda aktualumo ir be nuostabaus muzikinio sluoksnio, perteikia labai daug svarbių, laikui nepavaldžių prasmių.

Gruodžio 25 d. Lenkijos televizija „TVP Kultura” transliuos „Vilniaus Halkos“ koncertą HD raiška.

 

Projektas  finansuojamas Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos lėšomis pagal daugiametę 2017–2022 m. programą NIEPODLEGŁA, gavus Adomo Mickevičiaus instituto kultūrinės programos dotaciją „Kulturalne pomosty“ (Kultūros tiltai).

 

Bilietai parduodami www.bilietai.lt  ir Vilniaus lenkų kultūros namuose, kam. 203