Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

March 12
2020/ 18:00

Janinos Norkūnienės knygos “Vilniaus krašto vestuvių apeigos ir tradicijos” pristatymas

Kovo 12d. 18val. lenkų kultūros namuose įvyks Janinos Norkūnienės knygos “Vilniaus krašto vestuvių apeigos ir tradicijos” pristatymas. Kviečiame klausytis knygos ištraukų, išskirtio interviu su autore, bei ansamblio “Cicha Nowinka”, kuris atliks dainas iš knygos. Šį vakarą, prie puodelio kavos ar arbatos kursime jaukią atmosferą, suartinsime autentišką krašto istoriją, dar neatrastus jos veikėjus su dabartimi ir jaunąja karta.

Liaudies išmintis, juokingos istorijos, šmaikštus siužetas ir darnūs knygos veikėjų dialogai. Senos nuotraukos, rūpestingai sudėliotas knygos puslapiuose, vietos šnekta ir dialektas, suprantamas vis mažesnei bendruomenei - tai tik dalis spalvingo knygos turinio, tad nenustebkite, jei besklaidydami knygos puslapius atpažinsite savo artimuosius, ar akims užkliuvus už pažįstamos dainos žodžių iš vaikystės prisiminimų pasigirs seniai girdėta melodija.

Prezentacijos metu atrasime takelį į praeitį, menantį ne vieną dešimtmetį, kuris patyliukais pradingsta praėjūsių šimtmečių sandūroje. Mintimis grįšime į kaimą, kur siubavo vešlios pievos, prisiminsime artimuosius, kadaise kūrusius ainių istoriją ir jų veidus, palaipsniui paliekančius mūsų atmintį. Vieniems ši kelionė pasirodys artima, kitiems, galbūt - neįprasta, tačiau nenuginčyjamai atviraširdiška, dvelkianti švelnia nostalgija praėjusiems laikams.

Renginys nemokamas.

 

Daugiau apie knygą. 

130 autentiškos nuotraukos, 53 liaudies dainų tekstai, mįslės ir patarlės persipina eiliuotame paskojime apie jaunąją porą ir jų kelią į šeimyninį gyvenimą. Knygos turinys gali jus sudominti, išblaškyti, suerzinti, sujaudinti arba prajuokinti. 

Janinos Norkūnienės “Vilniaus krašto vestuvių apeigos ir tradicijos” - tai unikalus leidinys, iliustruotas tikromis, gyvenimiškomis ir nepagražintomis dvidešimtojo amžiaus Vilniaus krašto gyventojų nuotraukos, o siužetas nusodrintas krašto kaimuose skambėjusiomis to meto dainomis.

Kiekvienam skaitytojui ši knyga suteiks galimybę įsijausti į tai, kokia buvo senųjų kartų jaunystė, žydėjusi paprastos kaimo romantikos ir subtilių vestuvių papročių paveiksle. 

Pareigos jausmas išsaugoti iš lūpų į lūpas perduodamą kultūrą, pagarba bei meilė tradicijoms, ir beveik 30 metų užtrukusi kelionė po Vilniaus krašto kaimus ir gyvenvietes pagaliau virto vientisa istorija, kurios autorė negalėjo nepapasakoti.