Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

March 17
2016/ 17:30

Lenkų gelbėjančių žydus muziejaus atidarymo transliacija

Lenkijos Ambasada Vilniuje kviečia į Lenkijos prezidento Andrzej Duda kalbos transliaciją pirmojo Lenkijoje muziejaus, pagerbusio lenkus išgelbėjusius žydus, atidarymo proga bei Rafał Wieczyński filmą „Juzefo pasaulis“/ „Świat Józefa” apie Józef Ulma iš Markovo gyvenimą ir mirtį, o taipogi šeimą ir slėpiamus žydus.

Dalyvaus: Jarosław Czubiński Lenkijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje bei dr Ewa Rogalewska, Nacionalinio atminimo instituto filialas Balstogėje.

Markovas (lenk. Markowo) – kaimas Lenkijos šiaurės rytuose, Bransko valsčiuje, Bielsko apskrityje, Palenkės vaivadijoje. Tarpukario laikais tai buvo didžiausias Lenkijos kaimas. 1939 m. jame gyveno 4300 lenkų ir 120 žydų. Dauguma tų žydų 1942 m. buvo išžudyta vokiečių „Reinhardt“ operacijos metu. Lenkų valstiečių dėka 21 žydas buvo išgelbėtas ir emigravo i JAV, Kanadą ir Izraelį.

Karo metais Józef ir Wikotria Ulmos priglaudė net 8 žydų grupelę, kruie priklausė Szall ir Goldman šeimoms.

Registracija el.paštu: Katarzyna.Dzierzynska-Loch@msz.gov.pl