Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

July 16
2021/ 09:00

Senojo žemyno legendos. Tekstai ir pratybos užsieniečiam

Balstogės universiteto ir Nacionalinės akademinių mainų agentūros projektas 

www.legendy-kontyn

Dirbtuvės kartu su prof. UWB dr hab. Joanna Kuć knygos pristatymu
Susitikimai vyks Vilniaus lenkų kultūros namuose, Naugarduko g. 76, Vilnius

2021m. liepos 16d.

9.00 - 12.00 gramatikos ir leksikos dirbtuvės, gyvojo žodžio kultūra
14.00 - 17.00 gramatikos ir leksikos dirbtuvės, gyvojo žodžio kultūra

2021m. liepos 17d.

9.00 - 12.00 gramatikos ir leksikos dirbtuvės, gyvojo žodžio kultūra
14.00 - 17.00 gramatikos ir leksikos dirbtuvės, gyvojo žodžio kultūrą

2021m. liepos 18d.

9.00 - 12.00 gramatikos ir leksikos dirbtuvės, gyvojo žodžio kultūrą,

Projekto tikslas - populiarinti lenkų kalbą susipažįstant su legendomis, kuriomis buvo auklėjamos lenkų ir europiečių kartos. Tekstuose skleidžiama konkreti žinia (europietiškumas), jiems būdingi bendri motyvai ir žanriniai bruožai. Jų kultūrinis potencialas, pagrįstas istorinėmis tiesomis, įvykiais ir reiškiniais, yra puiki medžiaga mokytis lenkų kalbos įvairiais žinių lygiais. Legendos, kaip laikui nepavaldūs tekstai, yra vertingas mūsų protėvių palikimas, jos gyvena kiekvienos tautos kultūroje ir neša universalias vertybes, primindamos tai, ko niekas nebeprisimena. Susitikimo metu bus galima palyginti kultūras ir papildyti žinias kalbėjimo technikos, žodžių kultūros srityje, išbandyti save gramatikos ir leksikos pratybose.
Bendradarbiaujant su partneriu Vytauto Didžiojo universitetu Vilniuje, Lenkų namuose Vilniuje buvo surengti nemokami gyvojo žodžio kultūros ir kalbėjimo technikos seminarai bei lenkų kalbos leksikos ir gramatikos seminarai, kurių metu buvo pristatyta knyga "Senojo žemyno legendos. Tekstai ir pratybos".

Kviečiame lenkų filologijos studentus, lenkiškų mokyklų moksleivius, lenkų kalbos mokytojus ir partnerių universiteto dėstytojus, lenkakalbius vilniečius ir visus besidominčius legendomis.
Dalyviai gaus dovanų 100 knygų, seminaro medžiagą ir maitinimą.